8 września 2015

Wyjątkowe jasełka - jak je realizować?

Jasełka to przedstawienie bardzo popularne, ale wiąże się także z koniecznością wykonania trudnej pracy. Przede wszystkim trudną sprawa będzie przygotowanie takiego scenariusza, który w jakieś mierze będzie nowatorski. Scenariusz można przygotować samemu, ale można również zdecydować się na jakąś propozycję, która będzie składała się z gotowych elementów.

Niekiedy wykorzystuje się różne scenariusze, które dzieli się na części i łączy razem. Jednak niezależnie od tego jakie przygotowuje się przedstawienie zawsze najważniejszy będzie taki przekaz, który związany jest z tym, że narodził się Zbawiciel i w ten sposób Bóg pokazał swoją wielką miłość do człowieka. jeśli uda się to w sposób odpowiedni zaakcentować można przejść już do innych elementów, które mogą sprawić, że to przedstawienie stanie się atrakcyjniejsze. Całe przedstawienie należy oczywiście dopasować odpowiednio do wieku dzieci, które będą miały w nim występować. Jest to bardzo ważne, ponieważ ten przekaz musi być dla dzieci zrozumiały.

Ważne będzie także przygotowanie takiej formy, w której same dzieci będą się dobrze czuły. Na pewno muzyka jest także istotnym elementem, który musi takie przedstawienie odpowiednio uzupełnić. Trzeba także zadbać o to, by dzieci mogły występować w tym przedstawieniu, jeśli będą tego chcieli. Między innymi właśnie dlatego warto stworzyć jak najwięcej ról, by każde dziecko mogło wystąpić, by nikt nie czuł się wykluczony. Co do muzyki to istotne będzie stworzenie takiej formy, która będzie gwarantowała odpowiednią możliwość kontrolowania przedstawiania. Warto, by były podkłady powiązane z formą instrumentalną, tak można było wszystko dobrze realizować. Jeśli uda się Wam zrealizować przedstawienie według tych podpowiedzi to można oczekiwać, że efekt końcowy będzie doskonały i taki jakiego można oczekiwać. Najważniejsze, by wszystkie te osoby, które będą w przedstawieniu brały udział mogły się takim występem cieszyć i z tego powodu mogły czuć satysfakcję.