8 września 2015

Kilka pomysłów na to, jak przygotować niebanalne jasełka

Jasełka to przedstawienie, którego dzieci w każdym wieku oczekują. W okresie Bożego Narodzenia nauczyciele starają się przygotować przedstawienia, które będą w stanie wszystkich oczarować. Nie będzie to jednak łatwe. Opowieść o narodzinach Jezusa jest dla wszystkich znana. Dlatego jak stworzyć tutaj coś innego, jak pokazać to inaczej niż w zeszłym roku?

Da się to zrobić, ponieważ z tego wyjątkowego wydarzenia w historii świata można między innymi czerpać nieskończone inspirację. Warto ich szukać. Niebanalny scenariusz jasełek to bez wątpienia podstawa, na której można budować opowieść, która będzie w stanie porwać aktorów czy publiczność. Przedstawienie może mieć formę lekką, humorystyczną, ale nie można tutaj zmniejszać najważniejszego fundamentu całego przesłania jasełek a wiec wielkiej miłości Boga do człowieka.

Role, które napisane są wierszem sprawiają, że całość będzie jeszcze lepiej odebrana. Jeszcze innym rozwiązaniem może być wprowadzenie do takiego przedstawienia innych ról, które sprawią, że całe przedstawienie będzie osadzone w jakimś profilu tematycznym czy związane z jakimś szczególnym regionem w kraju. Żłóbek ma się stać miejscem, do którego wszyscy będą pielgrzymować ponieważ tam można przyjąć Dobrą Nowinę. Mogą tam w jasełkach występować różne grupy społeczne, zawodowe czy etniczne. Można wprowadzić między innymi stroje i dodatki regionalne, dzięki czemu cała fabuła się zmieni. Można także wprowadzać postaci i bohaterów, którzy będą nieco bardziej uatrakcyjnić przedstawienie. Na pewno można dodać takie postacie, których nikt się nie spodziewać na tego rodzaju przedstawieniu. Oczywiście na pewno bardzo ważne będzie to, by przedstawieniem na jasełka zaskoczyć. Aktorów należy oczywiście przygotować do występu, ale dla nich powinna to być dobra zabawa, która będzie w stanie dać im dużo frajdy.

Pośród naszych scenariuszy znajdziecie i takie, które będą przygotowane humorystycznie jak i też takie, które będą nieco poważniejsze. Dodatkowo każde przedstawienie jest również uzupełnione dodatkowo ścieżką dźwiękową, dzięki czemu możne liczyć na to, że wszystko będzie naprawdę wyjątkowym wydarzeniem i dla aktorów i dla widzów.

Gdzie odnajdziecie nasze scenariusze?

Zapraszamy na: